Atpūta Grieķijā, tas ir ceļojums leģendu pēdās!

Grieķija mainīs Jūsu pasauli - katra ceļojuma reize uz šo skaisto zemi ir kā jaunas dzīves sākums.
 
Vienkārši aizdomājieties: šodien miljoniem tūristu no visas pasaules atpūšas Grieķijas saulainajās pludmalēs, un pirms vairākiem tūkstošiem gadu, pēc seniem mītiem un leģendām, šajā zemē dzīvoja vareni dievi. Kopš tiem laikiem Grieķija sevī ir saglabājusi senatnes noslēpumu un brīnumaini to ir apvienojusi ar mūsdienu pasaules bezrūpīgo atpūtu.

Ko apskatīt Grieķijā?
Jau ceļojuma izvēle uz Grieķiju ir patīkams piedzīvojuma sākums! Aizlidot uz vienu no slavenākajām un tūristu apmeklētākajām pilsētām - Atēnām, un apbrīnot Panteonu. Ak, protams! Apmesties gleznainajā Krētas salā? Var arī tā! Vai vienkārši atpūtieties un ļauties saules stariem, malkojot glāzi grieķu vīna Korfu pludmalē?
 
Lai arī ko Jūs neizvēlētos, bezrūpīgs brauciens ar milzīgu Grieķijas kolorītu devu Jums būs nodrošināts. Esiet jauniem iespaidiem atvērti un gatavojieties saņemt saulainās Grieķijas eliksīru: relaksējošas brīvdienas mājīgā viesnīcā, brīnišķīgu pludmales atpūtu un bagātu kultūras devu (visi ingredienti īstai gurmānu atpūtai).

Turklāt ceļojums uz Grieķiju garantē ne tikai bezrūpīgu atpūtu, bet gan arī kulinārijas piedzīvojumu. Mājīgās kafejnīcās un restorānos Jūs sajutīsiet brīnišķīgus aromātus un neaizmirstamas garšas. Slavenie grieķu salāti (kā gan bez tiem?), milzīgas garneles, grauzdēti suflaki (šašliki uz iesmas), garda musaka (gaļas ēdiens), svaigi dārzeņi un visā pasaulē slavenā Metaksa… Šeit Jūs uzzināsiet visas kulinārijas baudas.

Pēc labas atpūtas viesnīcā,  nakts pastaigām krastmalā un grieķu virtuves nobaudīšanas, Jūs varat doties piedzīvojumu meklējumos.

Bruņojoties ar grieķu mītu kolekciju, Jūs varat doties uz leģendāro Olimpu un sajust tās noslēpumaino un patiesi pārdabisko spēku. Un ja Jūs vēlaties pieteikt  “vizīti” ar pašu Zevu, spēcīgo pērkona un zibens valdnieku, dodieties uz Zeva templi, kas ir viens no septiņiem pasaules brīnumiem. Ceļā Jūs redzēsiet veselu virkni ar brīnišķīgām apskates vietām.
Nepārspējami tempļi un pilis, neizzūdošie amfiteātri, tirgi un laukumi - katrā akmenī ir skaista un iedvesmojoša vēsture.

Esot šajā pārsteidzošajā ceļojumā, apmeklējiet arī mūsdienu ūdens atrakcijas parkus un iepazīstiet grieķu naktsklubu dzīvi. Jūs redzēsiet, kā senatne vienmērīgi un pārsteidzoši saplūst ar mūsdienu pasauli.

Informācija par karti ©2020 GeoBasis-DE/BKG (©2009), Google, Inst. Geogr. Nacional, Mapa GISrael, ORION-ME
Karte
Satelīts

Pludmales un peldēšanās sezona

Grieķija - pludmales valsts. Izstieptas un nelielas, smilšainas un akmeņainas, lielajās pilsētās un mazajos ciematos - visur, kur ir jūra, ir pludmales. Visas pludmales Grieķijā ir pašvaldības pludmales. Peldēšanas sezona sākas maija vidū un beidzas oktobra beigās.

Valūta

Valūta ir eiro. Valūtas maiņu var veikt bankās (no pirmdienas līdz ceturtdienai 08:00 - 14:00, piektdienās 08:00 - 13:30, sestdienās un svētdienās - slēgtas) vai apmaiņas birojos. Pārsvarā ar visām kredītkartēm var norēķināties lielajās pilsētās un kūrorta zonās visās lielākajās viesnīcās, veikalos un restorānos.

Valoda

Grieķu

Reliģija

Pareizticība

Virtuve

Grieķu virtuve sastāv no dažādiem dārzeņiem, gaļas ēdieniem un jūras veltēm, olīvām, sieriem (slavenākais un populārākais ir feta) un vīna. Visi ēdieni ir bagātīgi pagatavoti ar olīveļļu, citronu sulu un vietējām garšvielām. Grieķijas virtuve ir patiesi garda! Desmitiem mazu "meze" uzkodu, bagātīgi apliets ar citronu sulu astoņkājis, svaigas salātu lapas olīveļļā, jēra gaļa un liela glāze grieķu vīna. Grieķijā ražo ap 500 vīnu šķirnes. Grieķijā arī ir stiprie dzērieni, piemēram, uzo -anīsa degvīns. Ja tam pievieno ūdeni, tas iegūst piena krāsu. Vēl šeit varat nobaudīt tsipuro (vīnogu degvīnu) un mastihu (tradicionāls grieķu liķieris ar mastikas sveķiem).

Suvenīri un iepirkšanās

Grieķija ir slavena ar ādas un kažokādu izstrādājumiem par pievilcīgām cenām, rotaslietām un keramiku. Grieķu vīni, Metaksa, mandeles, pistācijas, olīvas

Kūrorti

Piekrastes kūrorti atrodas visā valsts piekrastes daļā un tās salās: sākot no Atēnu Rivjēras kūrortiem līdz Grieķijas ziemeļaustrumu piekrastei, Halkidiku pussalā. Milzīgu popularitāti visā pasaulē ir ieguvušas tūristu apmeklētākās salas  -  Krēta, Roda, Korfu sala, kā arī daudzu mazo salu, kuras ir ļoti interesantas ceļošanai. Atpūta Grieķijā ir piemērota pilnīgi visiem. Šeit ir brīnišķīgi apstākļi ģimenēm ar bērniem, romantiskas vietas pāriem, burāšana sporta piekritējiem, SPA viesnīcas tiem, kuri vēlas kļūt skaistāki, bāri jauniem cilvēkiem, iepirkšanās centri, un bagāta kultūra tiem, kam patīk izziņas atpūta.

 

Vai Jūs zināt, ka...?

Interesantākas un daudzveidīgākas virtuves par grieķu vienkārši nepastāv. Nav brīnums, ka Grieķijā tika sarakstīta pirmā pavārgrāmata cilvēces vēsturē. Pie kam lielākā daļa ēdienu, kas tajā aprakstīti, bija no zivīm un jūras veltēm. Par galveno virtuves priekšrocību grieķi uzskata sierus, kuru šķirņu skaits ir ļoti liels. Tādēļ, acīmredzot, viņi ir pasaules līderi šī produkta patēriņā. Kā arī mēs nevaram nepateikties grieķiem par olimpiskajām spēlēm, politiskajām zinātnēm, filozofiju, un rietumu literatūru. Un, protams, demokrātija, kas arī radās Grieķijā. Senie grieķi mīlēja sporta sacensības, un viņi uzskatīja, ka vislabāk trenēt muskuļus ir bez apģērba. Visbeidzot, grieķi neticami mīl savu skaisto valsti, var sprist pēc Grieķijas valsts himnas, kas ir 158 pantu gara!

Galvaspilsēta

Atēnas

Laika josla

UTC+03:00


 .